Тваринництво

Свинарі й птахівники просять прем’єр-міністра переглянути баланс зернових

Різке збільшення вартості кормів через ситуацію, що склалася на ринку зернових упродовж останніх місяців, негативно вплинуло на собівартість виробництва продукції тваринництва.

Аби не допустити подальшого здороження сировини та запобігти дефіциту фуражу на ринку, асоціація «Свинарі України» (АСУ) й асоціація «Союз птахівників України» звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням внести до Меморандуму про узгодження позицій на ринку зерна загальні річні обсяги експорту кукурудзи.

«Наразі ситуація у свинарстві набуває критичних обрисів. Унаслідок ситуації, що склалася на ринку зернових, посилилися песимістичні та навіть панічні настрої серед операторів ринку, – зазначили в АСУ. – Це абсолютно нівелює здобутки галузі у 2020 році: відновлення поголів’я промислових свиней та поступове відновлення обсягів виробництва продукції свинарства. Наразі ми можемо цей доробок втратити. Закликаємо прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля прискіпливо віднестися до перегляду балансу зернових та гарантувати не тільки забезпеченість галузей тваринництва фуражем, а й продовольчу безпеку держави».

Комбікорми у собівартості продукції птахівництва та свинарства займають 65-70%. Здороження фуражної кукурудзи на понад 65%, фуражної пшениці – на 57%, соняшникового шроту – на 39% та соєвого шроту – на 42% сприяли зростанню вартості комбікормів на 40-45%, наголосили в АСУ.

Так, якщо на початку 2020 року середня собівартість виробництва комбікорму фінішер для свиней складала 4,9 грн/кг, то в середині жовтня – вже 7 грн/кг.

Така ситуація у комплексі з послабленням закупівельних цін на живець свиней не лише завдаватиме збитків виробникам свинини, а й сприятиме активному виходу операторів із ринку та припиненню реалізації проєктів подальшого розвитку, вважають в АСУ.