Агрономія

Відтепер діагностувати летючу сажку кукурудзи можна на стадії її інфікування

Запатентований «Сингентою» спосіб детекції та кількісного визначення фітопатогену S. reilianum у кукурудзі дає змогу діагностувати летючу сажку кукурудзи на стадії інфікування рослини та виявлення збудника в латентній стадії.

Про це AgroTimes повідомила керівник групи діагностичних центрів компанії Юлія Шевченко.

За її словами, цей винахід може мати й інший ужиток:

• Визначення абсолютної кількісті ДНК фітопатогенна дозволить селекціонерам отримувати надійні результати при виведені стійких сортів/гібридів та визначенню ступеню стійкості до відповідного патогенна

• Визначення абсолютної кількісті ДНК фітопатогенна дозволить отримувати результати впливу пестицидів (фунгіцидів/протруйників) на захворювання та перевіряти якість внесення фунгіцидів на сортовипробувальних ділянках, насінницьких та виробничих посівах, ділянках гібридизації тощо.

«Розробка методики відбувалася в декілька етапів. До роботи було залучено сім співробітників компанії «Сингента», серед яких фітопатологи, агрономи та селекціонери, які працювали разом з генетиками та молекулярними біологами, а також партнери та провідні науковці галузі», – зазначила Юлія Шевченко.

Над винаходом працювали майже два роки від моменту виникнення ідеї до її втілення, після чого ще більше року тривала процедура патентування та публікація відомостей в офіційному бюлетені про видачу патенту на винахід.