У «Вітчизні» покращили показники, поєднавши дві генетики ВРХ
Головні критерії, які ТОВ «Вітчизна» (Полтавська область) висуває до бугаїв-плідників, – це продуктивність дочок і тривалість продуктивного життя. Тому в партнери вибрало дві селекційно-генетичних компанії — «Полтаваплемсервіс» і CRV, які роблять акцент на продуктивне довголіття тварин.
Про це розповіла головний зоотехнік «Вітчизни» Лілія Шмиголь.
У результаті річні надої господарства зросли на 2,6 кг молока на тварину проти торішніх.
«Генетика, вирощена в Україні, адаптована до наших природно-кліматичних умов, тварини мають міцніше здоров’я, як порівняти із закордонними, і не мають проблем із ратицями, які ми спостерігаємо в канадської чи американської селекції», – аргументувала Лілія Шмиголь.
Так, використання сексованої сперми відомої американської селекції показало в господарстві високу запліднювальну здатність, але нащадки не задовольняють вимоги з екстер’єру, бо мають певні похибки з постановки ніг, що зумовлюють схильність корови до кульгавості.
«Американці роблять акцент на продуктивності, але їх не цікавить тривалість продуктивного життя, – наголосила фахівчиня. – Тому господарства мають вибір: або балансувати з рідною і закордонною генетикою й отримувати здорових мам і телят, які забезпечать господарству молоко та повноцінне оновлення стада, або робити ставку тільки на закордонну селекцію й отримувати високу продуктивність, але втрачати кошти на лікуванні й вибракуванні тварин, мати дефіцит власних генетичних ресурсів».
Крім того, приваблива цінова політика вітчизняної компанії – близько 77 грн – знижує собівартість телят (вартість закордонної сперми коливається в межах 180-250 грн).
Як повідомлялося, «Полтаваплемсервіс» уклав договір із провідною світовою компанією.