Овочі-Ягоди-Сад

Фермери сподіваються на зростання ціни на огірки в другій половині осені

Фермери сподіваються на зростання ціни на огірки в другій половині осені

ієї осені гуртова ціна на огірки невисока, вона просідала до 2–3 грн/кг, й на те є кілька причин. У Запорізькій області, де багато плівкових теплиць, на другий оборот огірків посіяли значно більше порівняно з минулим роком. По-перше, фермерів привабила хороша ціна на овоч, яка трималася влітку. По-друге, деякі виробники перейшли на огірки через вимушену відмову від томатів, які атакує тута абсолюта. 

Про це в своїй колонці на AgroTimes повідомив фермер Сергій Соколов із селища Водяне Запорізької області.


Фермери, які інвестують у технологію вирощування, забезпечуючи рослинам належний захист і догляд, сподіваються на зростання ціни в перспективі кількох тижнів.

«Зазвичай у вересні ціна на огірки невисока, – зазначив Сергій Соколов. – Фермери починають заробляти, коли за огірки із закритого ґрунту дають більше 10 грн/кг. Підвищення ціни традиційно відбувається в середині жовтня, коли з ринку йдуть виробники, які не хочуть вкладатися в захист і живлення, а сподіваються лише на матінку-природу. У таких тепличників плодоношення рослин триває недовго».

Натомість сам фермер намагається протримати рослини в доброму стані до грудня, адже зазвичай найкращий заробіток у другому обороті дає продаж плодів в кінці осені й на початку зими.


«Мої огірки гуртовики постачають до торговельних мереж: плоди мають бути однорідними, циліндричної форми, шипуватими,  – додав Сергій Соколов. – У нас на 3 тонни огірків може бути максимум 3 кг вибракуваних плодів, які ми самі відсортовуємо під час складання в тару. Претензій від покупців немає, навіть навпаки: мої огірки знають. Тож за умов, коли ринок перенасичений, на якість варто звертати особливу увагу».

Читайте також: Попит на органічні тепличні овочі росте