Тваринництво

Ізраїльський стартап Soos займається відбором самців-курчат

Ізраїльський стартап Soos займається відбором самців-курчат

Ізраїльський стартап Soos розробив методику зміни статі ембріонів з чоловічої на жіночу в інкубаторі.

Про це  пише Poultry World.

Світова яєчна промисловість щороку виробляє 15 млрд курчат. Половина з них – самки, яких вирощують до функціонального рівня. Самців же забивають – і це не лише серйозна етична проблема, це – втрата доходів і упущення потенціалу. Тому все більше країн у світі забороняють відбраковування курчат-самців.

«Більшість компаній, які фокусуються на проблемі відбраковування курчат-самців, у перші кілька днів займаються виявленням статі за допомогою ембріонального сканування. З точки зору благополуччя тварин, необхідно знищити яйце до сьомого дня, а це дуже складно, – пояснила генеральна директорка компанії Soos Яель Альтер. – Замість того, щоб визначити, чи є яйце чоловічим або жіночим, технологія Soos перетворює генетичного самця на функціональну самку, тим самим не лише вирішуючи проблеми, пов’язані з благополуччям тварин, але й використовуючи упущений потенціал, оскільки визначення статі в яйці передбачає знищення 50% продукції».

За словами керівниці стартапу, вони не використовують жодних хімічних речовин, які впливають на яйцеклітини. Натомість трансформують ембріон за допомогою звукової вібрації і зміни умов навколишнього середовища в інкубаторі.

«Добре відомо, що звук впливає на клітини, оскільки ця технологія використовується і в медицині, і навіть для лікування раку, – пояснила Яель Альтер. – Саме це ми й робимо: впливаємо на клітини і таким чином визначаємо стать ембріонів».

Наразі Soos досяг 60% вилуплення курчат жіночої статі. У компанії сподіваються, що найближчими роками ця частка зросте до 80%. У 2021 році вона хоче провести більше досліджень, в неї є кілька партнерів, щоб зробити це на академічному рівні.

«Через коронавірус ми призупинили розвиток проєкту за межами Ізралю, але сподіваємося в найближчому майбутньому націлитися на Європу, за якою підуть США, – зазначила Яель Альтер. – Наша головна мета на найближче майбутнє – запустити більше пілотних проєктів за межами Ізраїлю, що допоможе нам поліпшити протокол вилуплення й отримати кращі результати».

Вона переконана, що здатність змінювати статеву приналежність курчат змінить світ.