Кроки, необхідні для відмови від антибіотиків у вирощуванні птиці
Антибіотики в процесі вирощування птиці будуть непотрібні, якщо підприємство дотримуватиметься вектору здорові батьки – якісна біобезпека – якісний добовий молодняк – біобезпека на бройлерах – використання підкислювачів, пробіотиків, фітобіотиків.
На цьому наголосив головний лікар ветеринарної медицини групи МХП Євген Бойко.
Розповідаючи про алгоритм переходу птахофабрик МХП до повної відмови від антибіотиків, він наголосив, що починалося все з уваги до отримання якісного молодняку від прабатьків.
Також птахопідприємства агрохолдингу скоригували схеми вакцинації птиці проти вірусних і бактеріальних хвороб, почали застосовувати живі вакцини.
«Особливу увагу ми приділили якості біобезпеки: підібрали нові дезінфектанти, нові методи дезінфекції, санітарного оброблення», – розповів Євген Бойко.
Потім компанія провела тестування підкислювачів, пробіотиків, фітобіотиків, які замінюють антибіотики, аби визначити найдієвіші препарати.
Велике значення за вирощування птиці без антибіотиків має якість питної води, наголосив Євген Бойко.
Нагадаємо, три птахофабрики групи МХП (Миронівська птахофабрика, Вінницька птахофабрика й «Оріль-Лідер») пройшли аудит від незалежної компанії «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна» й отримали право наносити на свою продукцію маркування «Без антибіотиків» клас А.
Детальніше про досвід МХП читайте в колонці Євгена Бойка.