Близько третини підприємців планують впровадження масштабних інвестиційних проєктів наступного року, - опитування
Згідно з опитуванням, яке Європейська бізнес асоціація (ЄБА) щорічно проводить серед генеральних директорів своїх компаній, 60% СЕО прогнозують позитивний розвиток свого бізнесу, тоді як у попередній хвилі опитування на 2020 рік на зростання свого бізнесу очікували 77% генеральних директорів.
Про це повідомляє прес-служба ЄБА.
Крім того, 26% директорів розраховують утримати бізнес-показники на рівні 2020 року, а ще 14% констатують, що стан справ у їхнього бізнесу погіршиться.
Близько третини підприємців, а саме 31% планують впровадження масштабних інвестиційних проєктів наступного року, стільки ж – очікують на збільшення доходу від розвитку бізнесу до 10% у гривні.
Під час планування бюджетів на 2021 рік керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 29 грн/$.
Водночас більшість компаній покладатимуться на стриману HR політику наступного року. Так, 60% планують зберегти персонал компанії без змін. Розширювати штат планують тільки 28% компаній (минулого року таких було 46%). До скорочення персоналу будуть вимушені вдатися 12% бізнесів.
«Цілком прогнозовано, що наслідки пандемії та пов’язаних з нею обмежувальних заходів негативно відобразились на планах та прогнозах бізнесу. Однак, навряд чи це єдина причина нарікань бізнесу, – зазначила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко. – Ми бачимо, що цього року зросло невдоволення станом судової системи в Україні – керівники компаній навіть назвали це більшою проблемою, ніж корупція – вперше за багато років. Тому, окрім зовнішніх викликів, нам варто звернути не менш прискіпливу увагу до внутрішніх питань. Український бізнес та суспільство дуже чекають на чесні суди, зменшення корупції та політичну і економічну стабільність».
Крім того, керівники компаній визначили ТОП-3 завдання від бізнесу до влади на наступний рік. Вже тривалий час вони залишаються незмінними, проте цього року на перше місце директори поставили необхідність проведення судової реформи та встановлення верховенства права, на другому місці – боротьба з корупцією, далі – забезпечення політичної стабільності та ефективного менеджменту в країні.