Названо умови, сприятливі для паразитування вовчку на соняшнику
Вовчок соняшниковий визначає місце знаходження рослини соняшнику і починає проростати у її бік після отримання певного «сигналу», пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, насіння соняшнику, потрапляючи у ґрунт, починає проростати та виділяти кореневі ексудати, щоб заохотити арбускулярні гриби до симбіозу (так соняшник отримує важкодоступні поживні речовини з ґрунту).
У процесі еволюції вовчок, як і арбускулярні гриби, отримав ген, який здатен розпізнавати «сигнал» соняшнику до проростання у напрямку кореня рослини-господаря.
Отримавши «сигнал» від соняшнику, вовчок починає рухати кореневу трубку у напрямку найвищої концентрації ексудатів рослини, проникає в корінь і прикріплюється на ньому.
Найбільшу кількість ексудатів соняшник виділяє у стані «голоду», що спричинене посухою, дефіцитом поживних елементів у ґрунті, зокрема, через порушену сівозміну.
Такі умови масово спостерігаються на півдні та сході країни. А отже, у тих регіонах рослини соняшнику виділяють кореневих ексудатів більше, ніж зазвичай.
Вовчок соняшниковий — це облігатний паразит, який існує лише за наявності рослини-господаря.