Потенційний дефіцит синтетичного треоніну призведе до стратегічних змін складу раціонів птиці
Ситуація з COVID-19 порушує ланцюжок постачань ключових кормових інгредієнтів і серйозно впливає на виробничі процеси в птахівництві.
Виробництво деяких синтетичних амінокислот і вітамінів зменшиться, зокрема треоніну, який є третьою незамінною амінокислотою після метіоніну й лізину в раціоні для бройлерів, що складається на основі кукурудзи та сої.
Дисбаланс треоніну в раціоні призводить до поганих показників росту і неналежної якості м’яса у бройлерів.
Потенційний дефіцит синтетичного треоніну призведе до стратегічних змін складу раціонів. Необхідно буде або збільшити загальний вміст сирого протеїну в раціоні для того, щоб отримати необхідну його кількість, або знизити загальну поживність раціону.
Для досягнення оптимального співвідношення між незамінними амінокислотами (метіонін, лізин, треонін, цистеїн тощо) необхідно змінити баланс між основними компонентами сировини.
Наприклад, соєвий шрот і пшениця є хорошими джерелами природного треоніну. Згодом кількість цих інгредієнтів у раціонах птиці збільшуватиметься. Однак у цьому є зворотна небезпечна сторона – загальний вміст білка у раціоні, а також розчинної і нерозчинної клітковини також зростатиме. Це впливатиме на взаємодію між мікробіомом і травною системою у птиці.
Отже, зберігаючи зоотехнічні показники продуктивності птиці шляхом збільшення джерел природного треоніну у раціоні, можна спровокувати збільшення залишків азотних сполук у шлунково-кишковому тракті птиці. У результаті утворюватиметься надлишок доступних субстратів для хвороботворних бактерій – таких, як Clostridium perfringens, E.coli, зростатиме ймовірність виникнення дисбактеріозу, важких випадків ентериту, пододерматиту в птиці (через намокання підстилки, спровоковане наявністю вологого посліду).
За умови зниження загальної поживності корму буде вкрай важко досягти оптимальної кількості основних незамінних амінокислот у раціоні, щоб показники продуктивності відповідали наміченим цілям. Через що потреби птиці в поживних речовинах не будуть забезпечені у достатній кількості, щоб повністю розкрити потенціал зростання.
І хоч за таких умов дисбактеріоз і волога підстилка менше турбуватимуть, зоотехнічні показники вирощування будуть негативними. Зберегти показники продуктивності птиці за дефіциту треоніну можна за допомогою пробіотиків на основі спор Bacillus.
Як повідомлялося, до раціону птиці зерно сорго включають цілим.