Овочі-Ягоди-Сад

Фермер у Чернігівській області вирощує баклажани та баштанні

Фермер у Чернігівській області вирощує баклажани та баштанні

Фермер Ігор Дугінов з села Вересоч Чернігівської області на 10 га вирощує баклажани, кавуни, дині а також томати, капусту, селеру, огірки, цибулю та ягоди. Теплолюбні овочі достигають у однакові терміни з продукцією південних областей.

Про це він розповів у своїй колонці на AgroTimes.

«За термінами дозрівання мої овочі не поступаються тим, що привезені з півдня, а за якістю часто перевершують їх, бо я використовую мінімум «хімії», – розповів фермер. Собівартість розсади баклажанів у нього становить 2 грн/шт. При висаджуванні витрачається 40 тис. рослин на гектар, витрати тільки на розсаді становлять 80 тис. грн, а ще, як мінімум, на інші витрати потрібно 150 тис. грн: ручне прополювання, крапельне зрошення, обробіток ґрунту, формування кущів, збирання врожаю, фасування й доставка споживачеві.

«Торік я висаджував баклажани у відкритий ґрунт 7-го травня, цього року –– на початку червня. Але цього року запізнилися з урожаєм і на півдні, тож у мене баклажани надійшли на ринок одночасно з херсонськими. Та й в інші роки за термінами дозрівання мої овочі успішно конкурували з південними», – поділився Ігор Дугінов.

Але 2020 рік був складний і для інших культур. У кавунів і динь погоріло листя. 

«Кавуни цього року в мене вийшли хоч і непоганими на смак, але маленькими, а дині – водянистими, недостатньо солодкими. Урожай баштанних продавати не планую, не хочу розчаровувати своїх постійних покупців. Вони вже звикли, що в мене кавуни й дині зазвичай смачніші, красивіші й ароматніші за херсонські, тому треба тримати марку», – підсумував фермер.

Читайте також: Івано-Франківський фермер вирощує кавуни з полуницями