Тваринництво

Метод уведення вакцини проти хвороби Ньюкасла не менш важливий, ніж тип вакцини

Метод уведення вакцини проти хвороби Ньюкасла не менш важливий, ніж тип вакцини

Дієвого захисту птиці від хвороби Ньюкасла можна досягти лише у разі отримання не менше 85% від рівня колективному імунітету. Тому, залежно від епізоотичної ситуації, однієї вакцинації на полі буває недостатньо.

Доволі часто на птахофабриці перевага надається методу випоювання, ніж спрей-вакцинації, оскільки він вважається простішим і з меншою ймовірністю розвитку небажаних поствакцинальних проявів. Однак це не так.

Доцільно враховувати високу ймовірність ролінгу через недозоване потрапляння вірусу до птиці та неоднорідність імунізації; нижчий рівень гуморального захисту, ніж після попадання вакцини на цільові респіраторні органи. Місцевий клітинний захист переважно утворюється в кишківнику, а не у вхідних воротах інфекції.

Для ефективного захисту від хвороби Ньюкасла метод уведення вакцини важливий, як і тип вакцини.

Метод закапування в око вважається найефективнішим, однак і трудомістким. За окулярного введення, як і під час спрей-вакцинації, формується місцевий клітинний імунітет, секреторні імуноглобуліни IgA, IgY у верхньому респіраторному тракті, трахеї, легенях, а також розвивається системний гуморальний захист.

Імунізація методом випоювання сприяє формуванню місцевого клітинного захисту і секреторних імуноглобулінів IgA, IgY переважно у кишківнику, формуванню менш вираженого, як порівняти з вищезгаданими методами вакцинації, гуморального імунітету.

Одна якісна вакцинація спрей-методом чи шляхом випоювання забезпечить лише 53-60% захисту в стаді, що пов’язано з особливістю групових методів імунізації та необхідністю бустерної дози для синтезу достатнього рівня антитіл.

Як повідомлялося, вітамін Е підвищує ефективність вакцинації птиці.