Із системою Trimble оператор контролює 2 трактори одночасно
Нині технології компанії Trimble дозволяють оператору одночасно контролювати свою машину та другу, безпілотну машину не тільки в полі, а й від виїзду з гаражу.
Про це під час конференції «DIGITAL FARMING – ефективність сучасних цифрових технологій в агробізнесі» розповів Тарас Пилипака, менеджер з продажів компанії Trimble в Україні.
За його словами, компанія передбачає 5 рівнів автоматизації праці тракториста: від повністю ручного керування до повністю автоматичного. Перший рівень автоматизації передбачають асистентів водія, які розвантажують його на 20-30%. Другий рівень вимагає від водія підтвердження однієї дії, після чого машина сама виконує робочі процеси. Тут оператор розвантажений на 80%. Рівень 3 – на якому зараз перебуває компанія Trimble – оператор контролює свою машину та другу, безпілотну машину. Рівень 4 передбачає значну автономію, за якої машина працює сама, а оператор контролює її віддалено. Рівень 5 – повна автономність – передбачає, окрім віртуального оператора, ще й використання попереднього досвіду.
Все це можливо завдяки екосистемі Trimble: всі оцифровані дані з поля переносяться у хмару, він зберігається при продажі трактора, причіпного знаряддя, монітора тощо.
Важливий та незамінний елемент автоматизації – монітор. Лінійка моніторів Trimble представлена трьома моделями. Всі вони з’єднуються з обладнанням за протоколом ISOBUS. Це дозволяє не купувати монітори кожного виробника, а обходитися одним. Таке рішення спрощує роботу оператора та економить кошти підприємству. Докупивши опцю контролю секцій, можна дуже точно контролювати їх відключення. У тому числі й завдяки супутниковому сигналу корекції RTK, який дає точність сівби 2,5 см.
Ще один елемент економії та пришвидшення роботи в полі – авторозворот. Монітор розуміє ширину причіпного знаряддя, й малює ідеальну траєкторію розвороту, щоб найшвидше зайти на наступну лінію.
Монітор також підтримує багато інших функцій, у тому числі й диференційовану сівбу та внесення добрив.
Читайте також: На шляху до точного землеробства: компанія A.G.R. Group розпочала перехід на точні сигнали корекції