Технології дозволяють аналізувати сівбу кожної насінини
Прилади та дані, які застосовуються при сівбі, дозволяють аналізувати, кількість насіння, стан посівного ложа, дозувати добрива, дозувати притисне зусилля, положення сівалки та відключення секцій, і, зрештою, повно реалізовувати потенціал землі, рослин, техніки та людей.
Про це під час конференції «DIGITAL FARMING – ефективність сучасних цифрових технологій в агробізнесі» розповів Вадим Остапенко, партнер компанії «Смартфармінг».
Рішення компанії дозволяє оцінити в грошах втрати в господарстві через технологію вирощування, що застосовувалася.
Завдяки обльотам з дрону або літака складаються карти завдання, збирається аналітика у числовому вираженні щодо якості обробки ґрунту, випалювання, переливів, якості сівби, та посівів. Аналізу сівби приділяється особлива увага: аналізується дотримання густоти, швидкості, глибини висіву, мінімізація пропусків та перекриття (відключення секцій на перекриттях) управління нормою висіву.
За словами доповідача, для того, щоб якісно сіяти, потрібні системи паралельного водіння з якісними сигналами. Для прийняття рішень необхідно накопичувати дані для аналізу: рель’єф, продуктивність, структура ґрунту, агроаналіз, метеоумови, вегетаційні індекси тощо.
Ця інформація збирається сенсорами, датчиками, приладами. Зокрема, це вакуумні висівні апарати, електричні системи приводу, які мінімізують обслуговування техніки, спрощують налаштування сівалок, висівні трубки точно обліковують кожну насінину, гідроциліндр, що точно дозує притисне зусилля, прилади дозування рідких та гранульованих добрив.
Датчик з насінневого ложа під час сівби міряє температуру, вологість ґрунту, кількість рослинних решток. Дані можуть збиратися для аналітики, і слугувати основою для зміни норм висіву на льоту.
Читайте також: FieldBot спостерігає за полями і фермами та контролює обладнання