Які форми препаратів ефективніші у боротьбі з нематодозною інвазією у свиней
Дослідження спектра збудників нематодозів свиней у господарствах України засвідчило поширеність змішаної нематодозної інвазії, де поряд з аскарисами у тварин виявляли зараження трихурисами, езофагостомами та стронгілоїдесами.
За розмаїття клінічних проявів розвитку цих кишкових гельмінтозів, заходи й схеми дегельмінтизації, активні речовини хіміотерапевтичних антигельмінтиків, методи діагностики стронгілоїдозу, езофагостомозу й трихурозу у своїй більшості подібні.
Ефективність вітчизняних препаратів не відрізняється від імпортних і сягає 95-100% елімінації (звільнення організму свиней від аскарисів, езофагостом, трихурисів і стронгілоїдесів) – такого висновку дійшли українські вчені, порівнюючи нематодоцидну активність за моно- та змішаної нематодозної інвазій.
Краще проявили себе препарати у формі суспензій, гелів і водорозчинних розчинів, аніж порошків, гранул і пігулок.
Щодо трихурозу, то дегельмінтизація практично всіма випробовуваними препаратами не дозволила звільнити повністю свиней від трихурисів, окрім застосування препарату хімічної групи макроциклічних лактонів методом групового випоювання дві доби поспіль. Визначальну роль у досягненні позитивного результату лікування й профілактики за змішаних інвазій свиней відіграє чітке дотримання вимог інструкції щодо дози, кратності введення препарату.
Як повідомлялося, адсорбенти ефективно знижують вплив мікотоксинів на свиней.