На Кіровоградщині відбулося офіційне відкриття біогазового комплексу агрохолдингу I&U Group
Сьогодні, 14 серпня, відбулося офіційне відкриття унікального біогазового комплексу потужністю 6 МВт/год, збудованого агрохолдингом I&U Group у партнерстві з ЄБРР.
Про це повідомила прес-служба компанії.
Комплекс перероблятиме відходи цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії. Планується, що він щорічно вироблятиме 48,180 тис. МВт «зеленої» електроенергії. Його будівництво тривало з грудня 2018 року, а загальна вартість проекту склала 23 млн євро.
«Комплекс відіграватиме важливу роль у покращенні економічного та екологічного стану регіону, тому ще на початку реалізації проєкт отримав підтримку Європейського банку реконструкції та розвитку. З боку цієї фінансової інституції було виділено кредит у розмірі 13 млн євро. Також I&U Group для будівництва комплексу залучив пільговий кредит від Фонду чистих технологій (ФЧТ) у розмірі 2 млн євро», – зазначив засновник агрохолдингу Сергій Тарасов.
Для зведення комплексу було залучено більше 500 будівельників, з яких 70% — жителі Кіровоградщини.
Це єдиний біогазовий комплекс на Кіровоградщині, але його унікальність не лише в цьому. Під час будівництва об’єкту використовувалися інноваційні технології та передове обладнання австрійських компаній. Переробка відходів цукрового виробництва в енергію відбуватиметься на гідравлічних реакторах за технологією анаеробних ферментаторів з гідравлічним перемішуванням.
«Головні переваги технології – простота та надійність конструкції, низька вартість експлуатації та технічного обслуговування, а також висока ефективність переробки, що у порівнянні з іншими методами дозволяє отримувати більшу кількість біогазу з тони субстрату», – повідомляють у компанії.
Біогазовий комплекс дозволить холдингу I&U Group ефективно використовувати відходи цукрового виробництва та істотно поліпшити екологічну ситуацію поблизу заводу та селища Капітанівка. За підрахунками, запуск заводу дозволить сукупно скоротити викиди CO2 на 24 тис. тонн на рік. До того ж залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися в якості біодобрив, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10-12 тис. тонн твердих мінеральних добрив.