Тваринництво

Свиноматку переводять у цех опоросу за тиждень до очікуваного опоросу

Тривалість супоросності у свиноматки може варіюватися від 110 до 120  днів, тому за один тиждень до очікуваного опоросу її варто перевести у цех опоросу. Зазвичай 95% свиноматок поросяться між 113-м і 117-м днями після осіменіння. 

Відразу після осіменіння свиноматок утримують в індивідуальних станках. Найкращих результатів досягають за індивідуального утримання в перші чотири тижні після осіменіння з наступною постановкою групами в цех для супоросних свиноматок. 

За вільної системи утримання в уже створену групу постійно вводять нових основних і маток, що перевіряються. Для інтегрування нових тварин у групу є два методи: у стабільній і динамічній групах. 

У стабільні групи входять свиноматки, яких зібрали за тиждень. Оскільки їх уводять у групу одночасно, ієрархічна боротьба в період супоросності відбувається один раз. Використовуючи системи годівлі, за яких тварини ведуть боротьбу за корм, не варто створювати групи раніше ніж через 4-5 тижнів із моменту імплантації ембріона. 

Динамічні групи комплектують постійно, в них свиноматок уводять кожного тижня. При цьому слід стежити за тим, аби їхня кількість була не меншою за 10. 

За індивідуальної годівлі тварину краще вводити відразу після осіменіння. Розмір станка має бути великим, щоб свиноматка могла сховатися.

Читайте також: Особливості годівлі супоросної свиноматки