Власна комбікормова установка як крок до незалежності господарства
За планування будівництва комбікормового заводу господарству потрібно звертати увагу на потреби свого підприємства – насамперед на кількість і обсяг компонентів.
Для зберігання макрокомпонентів використовуються силоси – різні за виконанням і об’ємом. Наприклад, модульні силоси квадратної форми з воронкою 60° використовуються для зберігання шротів, а з воронкою 45° – для зернових, таким чином забезпечується гарна сипучість компонентів. Для висівок переважно використовуються брезентові силоси.
Також є можливість зберігати як компоненти, так і готові корми в поліестрових силосах. Їх можна розміщувати і назовні.
Для мікрокомпонентів використовують інші ємності об’ємом, наприклад 360 л.
Обладнання для подрібнення сировини має забезпечувати якісний помел. Так, не кожна дробарка зможе подрібнити ячмінь до необхідної величини.
Вертикальний змішувач, оснащений центральним шнеком, має точність змішування 1:100 000, і якнайкраще забезпечить однорідність корму.
Також при виборі комбікормового заводу потрібно звертати увагу на енергоефективність установки.
Універсальність власної комбікормової установки – такої, як німецький Buschhoff, дозволяє змінювати або коригувати рецепти, виготовляти комбікорми для різних тварин, змінюючи лише решето.
Виробництво комбікорму безпосередньо в господарстві дозволяє набути незалежності від комбікормової промисловості і скорочує загальні транспортні витрати.