Агромаркет

Ухвалено законопроєкт про сільськогосподарську кооперацію: ключові положення

Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про сільськогосподарську кооперацію», яким врегульовано ключові питання створення та діяльності сільськогогосподарських кооперативів в Україні в єдиному законодавчому акті.

Про це повідомляється на сайті ВРУ.

Документом, зокрема, передбачено:

  1. Створення комплексної законодавчої основи для сільськогосподарської кооперації, а також усунення існуючих на сьогодні колізій між різними законодавчими актами з цього питання.
  2. Поступовий перехід існуючих сільськогосподарських кооперативів до нової єдиної форми.
  3. Можливість для діючих сільськогосподарських кооперативів, за їх бажанням, продовжувати свою діяльність в умовах та з особливостями, які фактично ідентичні тим, за яких вони були утворені.
  4. Закріплення та розкриття змісту принципів утворення і діяльності сільськогосподарських кооперативів
  5. Чіткі основи управління кооперативом, визначення прав та обов’язків його членів у процесі діяльності сільськогосподарського кооперативу, запроваджуються спеціальні положення щодо кооперативної освіти, участі сільськогосподарських кооперативів у реалізації соціальної функції на селі.
  6. Можливість прийняття рішень сільськогосподарським кооперативом з урахуванням додаткової кількості голосів членів, пропорційної до їх участі в господарській діяльності такого кооперативу (практика, яка існує в більшості держав-членів ЄС), зберігаючи при цьому принцип демократичності в управлінні кооперативом.
  7. Оптимізація системи прийняття рішень загальними зборами кооперативу та чітко визначені повноваження органів управління сільськогосподарським кооперативом, вимоги до статуту та правил внутрішньогосподарської діяльності, права та обов’язки членів сільськогосподарського кооперативу.
  8. Закладення ефективної моделі економічної діяльності сільськогосподарського кооперативу, яка дозволяє підвищити його конкурентноздатність на аграрному ринку, запобігає подвійному оподаткуванню (як на рівні кооперативу, так і на рівні його членів), дає можливість діяти як з метою отримання прибутку, так і зберегти за собою неприбутковий статус.