Тваринництво

Збільшувати поголів’я птиці української селекції наразі недоцільно, – думка

Нині собівартість інкубаційного яйця порід української селекції на 15-20% вища, як порівняти з іноземними.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Олександр Фіалка, директор птахогосподарства «Фіалка-Агро» (Харківська область), яке спеціалізується на селекції птиці.

«Головною проблемою господарства є те, що немає достойної ціни на нашу продукцію. Яка може бути в нас рентабельність?» – зауважив він.

Збільшувати поголів’я птиці української селекції в сучасних умовах недоцільно, зазначив Олександр Фіалка.

За його словами, раніше племінні підприємства мали можливість здійснювати селекційні роботи, закуповувати дорогий генетичний матеріал із-за кордону. Їм відшкодовували витрати на збереження генофонду порід і вирощування племінного кондиційного ремонтного молодняку для власної племінної бази. Нині державної фінансової підтримки племрепродукторів немає, наголосив Олександр Фіалка.

Також сьогодні майже не залишилося науковців, які б провадили селекційну роботу, додав він. «На мою думку, наука з практикою має йти паралельно: впроваджуючи нові розробки зі створення нових ліній кросів у вищих навчальних закладах, слід робити практичні дослідження на промислових птахофабриках, – вважає директор «Фіалка-Агро». – Іншими словами, ми завозимо імпортні кроси птиці, тому що свої підтримати не в змозі».

Як повідомлялося, інвестиції в курей кросу геркулес швидко повертаються.

Довідка

«Фіалка-Агро» утримує понад 10 тис. курей різних порід: слобожанська, борківська барвиста, адлер сріблястий, род айленд, корніш, плімутрок, московська чорна та геркулес. Вироблену продукцію реалізують під торговою маркою «Домашнє курча».