Провітрювання суттєво знижує чисельність мух у свинарниках
Наявність мух у приміщеннях, де утримуються свині, не дає побороти такі хвороби у стаді, як ексудативний епідерміт чи кокцидіоз. Хворе вим’я свиноматки, у якої мастит, приваблює велику кількість комах і загрожує масовим інфікуванням. Мухи можуть спричинити діарею поросят у цеху опоросу. Через захворювання у свиней знижуються добове споживання корму й прирости.
Мухи живуть у свинарниках цілий рік. Там для них – найкращі умови для розвитку та життєдіяльності: гній, вуглекислий газ, рештки їжі, що загниває, тепло, запах і піт від свиней.
З настанням теплого сезону комахи й інші членистоногі починають активно розмножуватися. Відкриті вікна у свинарниках сприяють збільшенню їхньої популяції у приміщеннях.
Найбільша активність комах – удень, коли надворі дуже спекотно. Вони прагнуть потрапити в приміщення, де активно розмножуються й надокучають тваринам, кусаючи їх.
Навесні в свинарниках обов’язково потрібно робити профілактичну дезінсекцію, знищуючи мух, які ожили після зими, личинок і лялечок, які теж вижили після холодів.
Якщо цього не робити системно, то влітку, коли чисельність мух на вулиці й так пікова, їхня кількість у свинарниках досягне критичного максимуму.
Мухи не люблять протягів. Тому провітрювання суттєво знижує їхню чисельність у свинарниках.
Окрім того, потрібно вживати комплексних заходів. Так, для боротьби з комахами й кліщами застосовують механічні, фізичні, хімічні та біологічні методи.
Як повідомлялося, брак простору в загоні для свиней спричиняє зниження середньодобового приросту.