Промивання легень дозволяє ідентифікувати збудника респіраторної інфекції у ВРХ
Для виявлення у великої рогатої худоби респіраторних захворювань на ранній стадії такі симптоми, як виділення з носа та кашель, є малоінформативними. А ось ректальна температура понад +39,6-40 °C зазвичай сигналізує про необхідність проведення антибіотикотерапії.
Якомога раніше виявити й ідентифікувати бактерії, що спричиняють респіраторну інфекцію у ВРХ, можна за допомогою засобів промивання легень.
Ветеринар проводить його тваринам із гострою формою хвороби. До промивання легенів важливо, щоб тварина не отримувала лікування антибіотиками, адже це дасть велику похибку в дослідженні на встановлення чутливості мікрофлори до певного виду антибіотику.
На кожну групу (стадо) для досліджень достатньо вибрати трьох телят. Лабораторія може перевірити легеневі рідини за наявності пастерели та мікоплазми. За виявлення одного чи кількох видів бактерій буде проведено тестування на їхню чутливість до антибіотиків. Результат тестування на чутливість антибіотиків показує, які антибіотики можуть бути ефективними для лікування хворих телят.
Якщо тварина загинула, то потрібно здійснити розтин, а дихальні шляхи оцінити макроскопічно та під мікроскопом. На основі макроскопічних досліджень будуть проведені подальші обстеження із загальною бактеріологічною експертизою.
У разі виявлення відповідних ознак вірусологічні тести також будуть проводити на наявність респіраторно-синтиціальної інфекції, парагрипу та/або інфекційного ринотрахеїту. Якщо виявляться бактерії, буде досліджено, до яких антибіотиків чутливий відповідний збудник.