Шкідливість клопів і блішок на ріпаку може підвищитись
За умов сухої та спекотної погоди на посівах озимого ріпаку різко підвищується шкідливість клопів і хрестоцвітих блішок, пише журнал The Ukrainian Farmer.
У хрестоцвітих клопів шкоди завдають імаго й личинки, проколюючи хоботком шкірку листків або квітконосних пагонів і висмоктуючи з них сік. У місцях проколів з’являються світлі плями, тканина відмирає, випадає і утворюються неправильної форми отвори.
При пошкодженні насінників обсипаються квітки й зав’язь, погіршується якість насіння. Шкідливість клопів на посівах ріпаку різко підвищується в суху і спекотну погоду.
У хрестоцвітих блішок шкодять жуки, вони можуть знищувати сходи за 3–4 дні, особливо якщо погода спекотна та суха.
Жуки зіскрібають шкірку з листочка і виїдають точку росту. У результаті пошкоджень на листках утворюються ямочки у вигляді виразок, а згодом і отвори.
Пошкоджені листочки поступово жовтіють. Сильно пошкоджені сходи гинуть протягом двох-трьох діб, особливо при високій температурі.
Без їжі жуки можуть залишатися не більше 10–12 діб. Чим вище температура повітря, тим швидше відбувається відмирання в зв’язку з голодуванням. У вогку та дощову погоду жуки малорухомі.