За повітряного охолодження тушка птиці поглинає менше води
Тушку птиці охолоджують двома основними методами: водяним і повітряним.
Водяне охолодження передбачає занурення тушки у воду температурою 0-+1 °C на 1,5-3 години залежно від її ваги. Мета охолодження – зниження температури м’язової тканини до +4 °C та нижче, що сприяє припиненню розвитку мікроорганізмів.
Одним із основних чинників охолодження у воді є підтримання в ній умісту хлору близько 5 мг/л, що допомагає зменшити ризик перехресного зараження. Це може спричинити труднощі за умов, коли великий обсяг тушок, що поступають у систему охолодження, виділяє певну кількість органічного матеріалу, який своєю чергою знижує вміст вільного хлору у воді.
Повітряне охолодження тушок птиці дозволяє зменшити обсяг води, що поглинається тушкою під час водяного охолодження. Охолодженні тушки перебувають у приміщенні з контрольованим мікрокліматом за допомогою повітряного потоку, що нагнітається.
Повітряне охолодження – триваліший процес, оскільки віддача тепла в повітрі набагато нижча, ніж у воді. Зазвичай повітряне охолодження тушки до +4 °C або нижче триває приблизно 16 годин.
Як повідомлялося, зона підвішування птиці – одна з важливих у переробному цеху.
Додати коментар