Агрономія

Чисельність турунів значною мірою залежить від системи землеробства

Системи землеробства мають пряме відношення до процесу саморегуляції угрупувань комах в агроценозах різних сільськогосподарських культур, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, науковці у своїх дослідженнях визначали щільність популяції турунів як тест-об’єкта корисної ентомофауни за органічної й промислової систем землеробства та ноу-тілл. Дослідження проводили на посівах буряка цукрового, пшениці озимої, сої та гороху.

Було встановлено, що чисельність цих ентомофагів значною мірою залежала від системи землеробства. Зокрема, за органічної системи щільність популяції турунів була більшою в 1,7–2,8 раза, ніж за промислової, і в 3,5 раза — проти системи ноу-тілл.

Зокрема, за період вегетації буряків цукрових у варіантах за органічної системи землеробства було відловлено близько 3 тис. особин цих комах, тоді як за промислової системи показники були у 2,6 раза меншими, як порівняти з біологічною системою.

В агроценозі пшениці озимої: кількість особин цих комах за промислової системи була меншою в 1,7 раза за органічної. В посівах гороху щільність популяції турунів за органічної системи була у 2,8 раза більшою проти промислової. За системи ноу-тілл у посівах сої ця різниця була ще більшою — у 3,5 раза, порівнюючи з горохом за органічної системі землеробства.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!