Агрономія

Які шкідники та хвороби розвиваються на падалиці сільгоспкультур

Повсюди на падалиці колосових культур масово розвиваються та живляться злакові мухи, попелиці, цикадки, хлібні блішки, інші фітофаги, які надалі за появи сходів озимих зернових завдаватимуть шкоди посівам.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

За достатніх тепла та вологи можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність у крайових або суцільних обробках інсектицидами. У степових і лісостепових областях на полях після стерньових попередників триває вихід з ґрунту жуків хлібної жужелиці, відкладання ними яєць, відродження та живлення їх личинок (0,5-2 екз. на кв.м). На 1-10% рослин падалиці слабко розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, інші хвороби, які після опадів проявляться в озимині.

Насіння зернових культур цьогорічного врожаю уражене збудниками хвороб, зокрема фузаріозу, септоріозу, бактеріозу, альтернаріозу, іншими. Видовий склад і їх господарська значимість дозволить обґрунтовано вибрати протруйник відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб. Системні протруйники краще використовувати безпосередньо перед сівбою.

Раніше ми повідомляли, як захист озимих залежить від попередника.