Тваринництво

У «Кищенцях» для корів виробляють відновлювану підстилку з гною

У «Кищенцях» для корів виробляють відновлювану підстилку з гною

ТОВ «Кищенці» (Черкаська область) використовує для великої рогатої худоби  відновлювану підстилку. Це – вигідний варіант, ураховуючи, що доросла тварина залишає близько 12 тонн гною на рік.

У господарстві спочатку розглядали солому в якості підстилки, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Але дорога логістика, необхідність облаштування місця для зберігання великого обсягу соломи та регулярні трудовитрати для її заміни надто все ускладнювали.

Для впровадження технології виготовлення відновлюваної підстилки з гною, що вже набула популярності в європейських фермерів, «Кищенці» придбали сепаратор гною і налагодили безвідходне виробництво.

Рідку фракцію викачують у лагуну та вивозять на поля як органічне добриво, а тверду після знезараження повертають у корівники.

«Пастеризація знищує або пригнічує діяльність низки бактерій, завдяки чому менше хвороб – маститу й інших. Це також сприяє збереженню якості молока», – розповів ветеринар ферми Іван Лях.

Підстилку вносять раз на день 20-сантиметровим шаром трактором із бункера під час чищення гнойових проходів, коли корови йдуть на доїння. Тричі на день підстилку розрівнюють.

Як повідомлялося, активний моціон і профілактичні ванни запобігають хворобам копит і кінцівок ВРХ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!