Біопрепарати покращують зберігання цибулі, — вчені
Науковці Інституту овочівництва і баштанництва НААН встановили, що біопрепарати Триходермін, Планріз, Гаупсин, Фітоцид-р, що вивчали позитивно впливають на скорочення загальної кількості втрат цибулі ріпчастої під час зберігання. У сорту Ткаченківський цей показник знизився на 2,9–8,4%, у сорту Веселка — на 7,4–18,5%, порівняно з контролем 15,0% і 31,9% відповідно до сортів.
Про це пише журнал «Плантатор».
Урожайність цибулі ріпчастої на сорті Ткаченківський на контролі (без обробки) була 15,3 т/га, на сорті Веселка — 11,1 т/га. Для досліджень використовували біопрепарати Триходермін, Планріз, Гаупсин, Фітоцид-р. Цибулини перед закладанням на зберігання обробляли розчинами біопрепаратів з концентрацією 1%. Після чого їх просушували у затінку для усунення зайвої вологи.
Цибулю ріпчасту зберігали в стаціонарному сховищі без штучного охолодження за температури 0 °С і +3–5 °С, відносній вологості повітря 70–80%. Тривалість зберігання до 8 місяців.
Найбільш ефективно стримував захворювання цибулі ріпчастої сорт Ткаченківський біопрепарат Гаупсин, кількість цибулин уражених хворобами (гниль денця) 0,5%, що у 9,8 разів нижче, порівняно з контролем без обробки. Ефективність Планризу знаходилась на одному рівні з еталоном Триходермін — 0,9%. Фітоцид-р був найменш ефективним проти захворювання цибулі ріпчастої сорту Ткаченківський.
У напівгострого сорту Веселка високу ефективність у боротьбі з хворобами показали біопрепарати Фітоцид-р і Гаупсин, цибулин уражених хворобами за період зберігання не відмічено.
При застосуванні Триходерміну (еталон) хворих цибулин за період зберігання було менше у 2,7 рази, порівняно з контролем. Планріз знижував відсоток хворих цибулин у 2,9 рази ніж контроль, і в 1,0 рази, порівняно з еталоном. Біопрепарати істотно знижують кількість пророслих цибулин за період зберігання.
Читайте також: Tolsma-Grisnich запропонувала конденсаційне сушіння цибулі
Додати коментар