Для вирощування огірків на солом’яних тюках ліпше використовувати пшеничну солому
Коренева система огірків відмінно почувається на солом’яному субстраті за рахунок того, що кисню багато і ніщо не обмежує розвиток відгалужень корінців. Проте використовувати солому можна лише для одного обороту, адже солома в процесі розкладання ущільнюється.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
Кращою вважається пшенична солома, можливе застосування житньої. Вівсяну та ячмінну не застосовують, оскільки вони швидко втрачають структуру. Важливо, щоб у посівах польових культур, звідки братимуть солому, не застосовували гербіциди з тривалим періодом розпаду. Можливе використання соломи з посівів озимих зернових, оброблених гербіцидами восени або рано навесні, однак слід враховувати післядію кожного застосованого препарату.
У продажу є тюки вагою від 8 до 30 кг залежно від розміру і вологості. Що більший тюк, тим довше він буде тримати тепло, але при цьому збільшуються витрати як на саму солому, так і на добрива для початкового вмивання в солому й подальшого живлення огірків.
За 10–20 днів до посадки огірків солому проливають гарячою водою в кілька прийомів до повного насичення і потім вносять в мінеральні добрива.
Найскладнішим елементом агротехніки у вирощуванні огірків на солом’яних тюках є система живлення рослин, оскільки солом’яний тюк сам по собі –– це нейтральний субстрат, і до початку розкладання він не може навіть частково забезпечити рослинам елементи живлення.
Читайте також:Фермер відмовився від опалення теплиці і зменшив витрати вдесятеро
Додати коментар