Агрономія

Технологія Cleafield лише пригнічує вовчок

Співробітники Інституту олійних культур НААН після проведеного обстеження полів у господарствах різних форм власності виявили, що після обробки полів imi-гербіцидами залишаються поодинокі рослини вовчку, які проходять всі фази розвитку і дозрівання, даючи стійке до препаратів групи імідазолінонів потомство. 

Про це AgroTimes повідомила завідувач лабораторії селекції міжлінійних гібридів соняшнику Інституту олійних культур НААНУ Наталія Кутiщева.

«Таким чином на чистому, доглянутому полі одержуємо стійку (і не одну) до певного гербіциду рослину-паразита вовчку, яка, в свою чергу, дає потомство — мільйони насінин. Легке, як пил, насіння вовчку вільно переноситься вітром, прилипає до робочих органів ґрунтообробного знаряддя, до насіння. В подальшому це насіння дає потомство, яке перезапилюється з іншими генотипами вовчку і утворюється нова більш вірулентна раса (популяція) вовчку. І таким чином іноземні компанії будуть створювати нові й нові агресивні хімічні засоби для стримування та розповсюдження вовчку, які мають суттєві недоліки та прояви фітотоксичності», — наголосила науковець.

На думку вченого, для чіткого контролю за вовчком необхідна жорстка державна позиція, проведення на законодавчому рівні аналізу ввізного матеріалу у визначених державних установах, а також культивування вітчизняних адаптованих класичних гібридів соняшнику, які відповідають нормам якості та є стійкими до паразита.

Читайте також: Щоб позбутися вовчку, соняшник потрібно сіяти рано або пізно

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!