Щоб позбутися вовчку, соняшник потрібно сіяти рано або пізно
Наciння вовчку соняшникового втрачає життєздатнiсть за пiдвищеної вологостi, яка довго тримається, тому пiсля збирання соняшника обробiток ґрунту слід проводити навеснi.
На цьому AgroTimes розповіла завідувач лабораторії селекції міжлінійних гібридів соняшнику Інституту олійних культур НААНУ Наталія Кутiщева.
«Після вирощування соняшника необхідно провести дискування, а навесні у разі появи падалиці (термін очікування 35-40 діб) зібрати вегетативну масу на силос або заорати в грунт як сидерат. Сіяти соняшник варто рано або пізно», – зазначила Наталія Кутіщева.
Окрім того у боротьбі із вовчком варто дотримуватися класичних заходів: використовувати стійкі до виявлених рас вовчку гібриди соняшнику, обробляти насiння стимуляторами з достатньо високим pH, а також дотримуватися оптимального та нижчого pH 6,5. Необхідно повертати соняшник в сівозміну на 7-8 рік, а в структуру сівозміни обов’язково включати культури-пастки – кукурудзу, просо, сою, льон, які провокують проростання насіння вовчку до 80%, але самі ним не уражуються.
За словами науковця, добрий ефект має вирощування кукурудзи на зелений корм, силос в суміші з нестійким до вовчка соняшником, який через 35-40 діб після сходів слід викосити.
Читайте також:Французькі аграрії борються з соняшниковим вовчком за допомогою сівозміни
Додати коментар