Агрономія

Дев’ять порад, як виростити добру люцерну на насіння

Деякі фермери, аби знизити собівартість вирощування люцерни, самі вирощують культуру на насіння.

Кілька порад щодо вирощування цієї культури дав завідувач лабораторії селекції насінництва зернових, круп’яних культур і багаторічних трав Веселоподільської дослідної станції Микола Мошенко у журналі The Ukrainian Farmer.

1. Люцерну рекомендується вирощувати на одному полі 2–3 роки, при цьому сівби не враховується.

2. У люцерни може бути багато різновидів, а один сорт може квітнути по-різному й мати квіти різного кольору. Тому, якщо бачите на полі різні квітки, це не означає, що відбулося змішування сортів.

3. За вирощування люцерни на насіння культуру потрібно сіяти безпокривним способом (люцерну на сіно сіють в основному покривним методом). Якщо люцерну сіяти без покривної культури, то перший місяць після сходів її пригнічуватимуть бур’яни.

4. Найкращими попередниками для створення насіннєвих посівів є зернові колосові культури. Поле потрібно готувати за рік, позбавитися багаторічних бур’янів, сіяти широкорядно – на 45 см, щоб отримати міцний травостій, який не сильно полягає, що полегшує проведення весняної міжрядної обробки.

5. Щоб захистити сходи від пошкодження хворобами, треба за 1–2 місяці до сівби протруїти насіння препаратом на основі діючої речовини тирам. Сходи потребують захисту від жука люцернового й інших видів довгоносиків.

6. Навесні треба провести боронування, щоб зняти кірку та підживити нітроамофоскою і азотом.

7. Сіяти на сіно можна під покровом однорічних трав із нормою 20 кг/га. Не рекомендується сіяти люцерну з викою та вівсом, бо вони будуть її пригнічувати.

8. Залишати велику масу люцерни під снігом не варто, щоб не заводилися миші.

9. Люцерна, завдяки здатності накопичувати азот, є добрим попередником для всіх культур. Проте вона залишає після себе великі кореневища, що часто відростає навіть після оранки.

«За рік із добрим запиленням можна намолотити 0,5 т насіння з гектара. Зеленої маси можна отримати понад 70 т/га за три укоси в хороший рік, коли травостій досягає 80-100 см», – зауважив Микола Мошенко.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!