Заборона на інгібітор хлорпрофам здорожчить європейську картоплю
Країни Євросоюзу наступного сезону відмовляються від інгібітора паростків картоплі хлорпрофама (CIPC). Поки вчені працюють над альтернативними інгібіторами, фермери планують будувати овочесховища.
Про це повідомляє FreshPlaza.
У першу чергу труднощі матимуть експортери, що постачають картоплю на далекі відстані, в країна Африки та Азії. Процес сортування, пакування та транспортування займає близько двох тижнів, за які картопля може прорости.
Голландська організація з картоплі (NAO) розпочала дослідження альтернатив для використання CIPC.Це дослідження стосується експериментальних досліджень приблизно 20 різних комбінацій методів гальмування проростання.
У Бельгії проект Reskia досліджував економічно вигідні способи зберігання без шкоди для якості. Визначено чотири альтернативи CIPC: малеїновий гідразид, м’ятна олія, 1,4-диметилнафталін та етилен. Три останні застосовуються під час зберігання. А малеїновий гідразид застосовують у польовій фазі вирощування картоплі.
Коли CIPC відпадає, малеїновий гідразид є практично єдиною альтернативою для фермерів, що не мають спеціалізованих сховищ. Вони також можуть використовувати сорти, які погано проростають. А для тих, хто прагне торгувати картоплею цілий рік варто розглянути можливість побудови овочесховища.
Курт Корнеліссен та Ільзе Екхаут з Бельгійського тестового центр з вирощування картоплі визнають, що витрати на зберігання на середній та довгостроковий термін будуть вищими через заборону CIPC. Вони думають, що це збільшення буде вплине на контрактні ціни.
Читайте також:Картопля в Україні за місяць подорожчала на 32%, а в Польщі – на 22%
Додати коментар