Рухомість цинку залежить від pH ґрунту
Рухомість цинку зростає за низьких показників pH ґрунту, натомість у разі внесення фосфору вона знижується.
Про це журналу The Ukrainian Farmer розповіла завідувач науково-дослідної лабораторії інноваційних технологій ТОВ «Український науково-практичний центр « Інститут живлення рослин» Марія Августинович
«За низьких показників pH рухомість цинку зростає, проте це призводить до його вилуговування у водному середовищі, а найменша його розчинність спостерігається за інтервалу pH 5,5–7,5. За умови подальшого розчинення цинк може переходити в розчин унаслідок утворення специфічних розчинних сполук — цинкатів. Рухомість цинку також знижується за внесення фосфору, що, на думку деяких учених, призводить до утворення важкорозчинних фосфатів цинку», – зазначила дослідниця.
За узагальненими даними, переважна більшість ґрунтів мають достатню забезпеченість залізом і марганцем, але містять мало кобальту й цинку. Оскільки цинк належить до класу важких металів, його вміст у грунті потребує чіткого коригування.
«Варто зазначити, що супутником цинку практично завжди є кадмій, а вміст їх рухомих форм у ґрунті досить тісно корелюється. Недостатня кількість цього мікроелемента часто спостерігається на нейтральних і слаболужних карбонатних ґрунтах, а на кислих додаткове його внесення може бути недоцільним», – наголосила Марія Августинович.
Читайте також: Мікродобрива виводять кукурудзу зі стресу
Додати коментар