У «Сварог Вест Груп» розповіли, як вирощують високоолеїновий соняшник
Важливою складовою успішного вирощування високоолеїнового соняшнику є добір насіння із високим генетичним потенціалом урожайності й умістом олеїнової кислоти, а також чистота насіння.
Про це повідомили в компанії.
Гібриди підбирають, враховуючи тип ґрунту та кліматичні умови того чи іншого регіону. Зміни кліматичних умов та економічні чинники змушують аграріїв шукати високопродуктивні гібриди соняшнику.
«2019 рік видався досить вдалим для українських виробників високоолеїнового соняшнику – зростали премії на продукцію, на високому рівні встановився попит на high oleic олію на європейському ринку, який є головним споживачем українського продукту. Цього року і наша компанія має гарну врожайність цієї сільськогосподарської культури – 44 ц/га», – йдеться в повідомленні.
У компанії також зазначили, що завжди попередньо випробовують усі сорти й гібриди. Щорічно засівають щонайменше 30-40 демо-ділянок, а потім обирають найбільш урожайні.
«Цього року вирощували НК Ферті, а в попередні роки сіяли Тутті. Як відомо, для умов України саме останні зазначені – найбільш високоврожайні гібриди для традиційної технології вирощування», – повідомляють у компанії.
Також зазначається, що під час переходу на вирощування високо олеїнового соняшнику корпорація «Сварог Вест Груп» налагодила співпрацю з компанією «Сингента», яка допомогла підібрати відповідні гібриди.
Довідка
Високоолеїновий соняшник – це соняшник з умістом в олії понад 82% олеїнової кислоти омега-9 (мононенасичена жирна кислота) і низьким вмістом лінолевої кислоти омега-6 (поліненасичена жирна кислота). Перевагою даного типу соняшнику є те, що високоолеїнові гібриди виведено традиційними методами селекції, а не зміною генетичного коду, як у сої та ріпаку. Генетичний потенціал вмісту олеїнової кислоти в олії таких гібридів соняшнику є найвищим серед усіх олійних культур – до 95%.
Додати коментар