Високі норми азотних добрив можуть погіршити перезимівлю озимих зернових культур
Озимі зернові культури з осені не потребують високих норм азотних добрив, бо азот може сприяти переростанню рослин і значно погіршити їхню перезимівлю.
Про це повідомив канд. с.-г. наук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН Микола Зосимчук, в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.
За його словами, оптимальна норма азотних добрив для внесення з осені під озимі зернові становить 20–25 кг/га діючої речовини. Для запобігання переростанню озимини в осінній період слід усунути застосування азотних добрив на всіх полях після бобових попередників, а також на ділянках, де безпосередньо вноситься гній, або його внесено під попередник.
«Немає потреби у внесенні азотних добрив і на висококультурних полях, по стерньових попередниках (за вмісту гумусу понад 2,5% на супіщаних і піщаних ґрунтах, на рівні 3% і більше – на суглинних ґрунтах). У цих випадках, як правило, під них досить азоту, внесеного з комплексними добривами (амофосом або амонізованим суперфосфатом)», – зауважив науковець.
Якщо ж озимі зернові розміщують по злакових попередниках і без внесення органічних добрив, то внесення 20–25 кг/га д. р. азоту є обов’язковим.
У цьому разі найкраще застосовувати карбамідно-аміачну суміш (КАС), яку можна внести більш рівномірно, порівнюючи з твердими формами добрив і використанням машин відцентрового типу.
Додати коментар