Нестача заліза спричиняє хлороз капусти, а нестача бору – руйнування судинної системи
Нестача заліза призводить до важкого захворювання капусти – хлорозу, коли вся поверхня листка поступово стає блідо-зеленою й рослини відстають у рості.
Залізо входить до складу хлорофілу, бере участь у процесі дихання. В основі реакцій, що відбуваються під час дихання, лежить процес перенесення електронів. Здійснюється він завдяки групам ферментів, що містять залізо. Атом заліза окислюється і відновлюється порівняно легко, тому сполуки заліза є переносниками електронів у біохімічних реакціях.
У разі борного голодування в капусти біля основи і по краях молодих листків спостерігається хлороз і некроз, з часом листки відмирають, точки росту чорніють.
Бор бере участь у вуглеводному обміні, відповідає за синтез стимуляторів та інгібіторів росту рослин, потрібен для розвитку меристем. Бор регулює синтез і транспорт вуглеводів, ростових речовин, аскорбінової кислоти, тому потрібен рослинам протягом усього періоду вегетації. Цей мікроелемент не здатен до реутилізації.
Брак бору найчастіше спостерігається на карбонатних, заболочених ґрунтах, посилюється в посушливі роки, за надмірного внесення азотних добрив та вапна.
Додати коментар