В Україні південноамериканська томатна міль дає 4 покоління
Залежно від умов довкілля південноамериканська томатна міль (ПАТМ) за рік дає до 12 поколінь. За інформацією вітчизняних науковців, на території Миколаївської та Одеської областей ПАТМ дає 4 покоління.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Наростання чисельності реєструвалося: в кінці червня (0,5–6,2 екз./пастку), у першій декаді липня (3,5–8,2 екз./пастку), у першій декаді серпня (5,3–11,0 екз./пастку), у кінці вересня (5,0–7,5 екз./пастку). В осінній період активність вилову метеликів знижувалася», — зауважують автори публікації.
На сільськогосподарських угіддях України перші вогнища ПАТМ виявили у 2010 році в Криму та Одеській області, пізніше — в Миколаївській та Херсонській областях. Відтоді ці регіони знаходяться під пильним контролем. Станом на 1 січня 2018 року шкідником було заселено майже 830 га. Нині південноамериканська томатна міль є об’єктом офіційного контролю, обмежено поширеним на території України.
Шкідник пошкоджує овочі відкритого та закритого ґрунту із 33 ботанічних родин, особливо томати. Втрати врожаю овочевих культур іноді сягають 100%.
Молоді гусениці ПАТМ мінують листя томатів, роблять ходи в стеблах, пагонах, квітках, плодах. Міни збільшуються в довжину і ширину в процесі розвитку гусениці. У разі високої чисельності залишаються тільки скелетні жилки від листя і велика кількість екскрементів. Також шкідник пошкоджує стебла, в які проникає через черешки листків.
Додати коментар