Науковці дослідили, який вид поливу може розкрити потенціал вітчизняних гібридів кукурудзи
Для розкриття потенційної врожайності вітчизняних інтенсивних гібридів кукурудзи рекомендовано застосовувати крапельне зрошення з рівнем передполивної вологості ґрунту 85%.
Адаптивну здатність середовища, що дозволяє розкрити потенційні можливості нових гібридів кукурудзи в умовах Півдня, визначили у дослідженнях, проведених в Інституті зрошуваного землеробства НААН.
При цьому виробникам запропоновано використовувати сучасні вітчизняні гібриди кукурудзи інтенсивного типу Арабат, Аншлаг, Гетера, Збруч, Азов, Росток в умовах крапельного зрошення й дощування з використанням РПВГ 80-85%, що забезпечує врожайність зерна 15-17 тонн/га.
За способу поливу дощуванням на площах з обмеженим гідромодулем, що не дозволяє підвищити РПВГ понад 70%, слід використовувати пластичні гібриди групи ФАО 180-290 Степовий, ДН Пивиха, ДБ Хотин, ДН Корунд, Скадовський, Солонянський 298 СВ.
«Вони забезпечують рівень урожайності зерна 9-10 тонн/га в умовах водозберігального режиму зрошення, заощаджують поливну воду в межах 1,2-1,5 тис. куб. м/га» , – зауважила старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства НААН Тетяна Марченко.
За її словами, також ці гібриди є добрими попередниками під озимі зернові культури завдяки раннім строкам збирання в другій-третій декадах серпня.
Додати коментар