Тваринництво

Кормове сорго на ранній стадії вегетації має високу концентрацією синильної кислоти

У сорговому силосі може утворюватися синильна кислота, і це є його суттєвим негативним чинником якості й кормової безпечності.

Молекули ціаногенного глюкозиду в рослинах руйнуються внаслідок гідролізу на вуглеводний і невуглеводний компоненти. Останній внаслідок деструкції перетворюється на синильну кислоту.

Коли кормові рослини сорго або продукти його подрібнення згодовують худобі, зазначені речовини розчиняються в крові й транспортуються кровоносною системою тварини, перешкоджаючи засвоєнню організмом кисню.

Кормове сорго відрізняється високою концентрацією синильної кислоти на ранній стадії вегетації. Опади або інтенсивне зрошення після посухи також призводять до утворення синильної кислоти у великих кількостях. Досить низька температура після високої температури змушує кормове сорго виробляти більше синильної кислоти на будь-якій стадії росту.

Шкідливого впливу синильної кислоти можна уникнути, застосовуючи нескладні технологічні операції. Фуражне сорго не слід збирати для подрібнення або силосування, коли рослини відновили ріст після посухи або в умовах заморозків.

Зменшити вміст синильної кислоти у процесі силосування не вдається. Втім, якщо період між збиранням сорго та його збереженням у вигляді силосу нетривалий, то синильна кислота виділяється у відносно невеликих кількостях.

Зменшення вмісту синильної кислоти можливе в разі силосування безпосередньо після збирання.

Якщо є підозра на наявність синильної кислоти в кормі, слід три-чотири тижні утриматися від згодовування силосу – цього достатньо для розсіювання цієї речовини.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!