Овочі-Ягоди-Сад

Дерева потребують більше калію та магнію на легких за гранулометрією ґрунтах

Дерева потребують більше калію та магнію на легких за гранулометрією ґрунтах

Із полегшенням гранулометричного складу трофічний режим ґрунтів погіршується, тому відносна ефективність добрив підвищується.

Сучасні інтенсивні плодові насадження з врожаєм 40-50 тонн/га щорічно виносять з ґрунту 90-120 кг/га азоту, 20-40 кг/га – фосфору, 100-140 кг/га – калію.

Крім того, досить значний виніс з ґрунтів інших елементів: магнію, сірки, кальцію, а також мікроелементів. Частина з них повертається у ґрунт, проте й відчуження з врожаєм, обрізаними гілками досить значне. За експертними підрахунками, воно сягає 30-50% від виносу.

Через це на легких ґрунтах (зв’язно-піщаних, супіщаних і частково легкосуглинкових) зростає роль калію, магнію та сірки, а також мікроелементів – вони важливі для забезпечення належної продуктивності плодових насаджень і якості продукції.

Слід мати на увазі, що калій – антагоніст кальцію, тому за надлишкової удобреності калієм на ґрунтах, які від природи насичені кальцієм, у рослин можливі фізіологічні розлади за типом гіркої ямчастості плодів у схильних до цієї хвороби сортів груші та яблуні.

Тому садівники застосовують на яблуні саме позакореневе внесення кальцію, кілька разів за сезон обприскуючи насадження хлористим кальцієм.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!