Через фузаріозну столонну гниль картопля може взагалі не прорости
Якщо ураження бульби виявлено в пуповинній зоні, то це прояв фузаріозної столонної гнилі, яка, на відміну від сухої гнилі, виникає в польових умовах.
Хвороба починає проявлятися ще під час цвітіння. Може протікати досить стрімко й поширюватися з верхнього ярусу листків до нижнього. Листки уражених рослин втрачають пружність, стають блідо-зеленими.
Верхівка стебла набуває антоціанового кольору й поникає. За нічний час тургор листків трохи відновлюється, але потім вони жовтіють, скручуються, і вся рослина засихає.
У таких рослин бульби не встигають утворитися або вони дрібні та зморшкуваті. Якщо судини закупорюються лише частково, то рослини не гинуть, але на кінець вегетації ураження бульб відбувається через столони саме в пуповинній зоні.
На відміну від сухої гнилі, тканини бульби під плямами втрачають структуру і набувають бурого кольору, розвиток захворювання поширюється як у середину, так і по поверхні бульби.
Під час зберігання в умовах підвищеної вологості повітря уражені тканини набувають водянистої консистенції, однак характерної мацерації тканин, як за бактеріозів, не спостерігається.
За нормальної вологості повітря уражена бульба повністю всихає і з часом муміфікується.
Шкідливість фузаріозної гнилі не вичерпується відходом бульб під час зберігання. Значна частина висаджених уражених бульб узагалі не проростає.
Додати коментар