5-6 обприскувань за сезон захистять виноград від оїдімуму
Захист від оїдіумуму – небезпечної хвороби винограду – буде дієвим лише якщо виконати обробітки до появи симптомів хвороби. За сезон потрібно п’ять-шість обприскувань, між ними не повинно бути надто великих проміжків. У систему захисту слід обов’язково включати препарати на основі сірки.
Загалом для боротьби з оїдіумом застосовують як соло-фунгіциди на основі пенконазолу, проквіназиду, азоксистробіну, сірки, так і сумішки: тебуконазолу, триадеминолу та спіроксаміну; проквіназиду та тетраконазолу; дифеноконазолу та цифлуфенаміду; трифлоксістробіну та піриметанілу; трифлоксістробіну та тебуконазолу; боскаліду та крезоксим-метилу.
Оїдіум інтенсивно розвивається після теплих зим, у роки з посушливим та спекотним літом та на загущених насадженнях. За останні 20-25 років його агресивність і шкідливість зросли – епіфітотії настають майже щороку.
Ознаки ураження в насадженнях з’являються наприкінці травня – на початку червня, це вторинна інфекція, вона сягає піку наприкінці червня – на початку липня, в серпні її поширення завмирає.
Хвороба розвивається на здерев’янілих пагонах. Сприятливі умови для цього настають восени, у жовтні-листопаді. Уражені оїдіумом лози не визрівають, рослини втрачають морозостійкість.
Додати коментар