Елеватор

Напередодні візиту путіна до Сі рф у Чорному морі вдарила по судну з громадянами Китаю

Напередодні візиту путіна до Сі рф у Чорному морі вдарила по судну з громадянами Китаю

Сьогодні вранці ворожий ударний БПЛА атакував суховантажне судно «KSL DEYANG», яке перебувало в морі неподалік Одещини.

Про це повідомляє пресслужба ВМС ЗС України.

Судно ходить під прапором Маршаллових островів, натомість компанія KINGSHIP, яка є власником  «KSL DEYANG», зареєстрована в КНР. На борту — екіпаж із громадян Китаю.

«росія вкотре демонструє, що її атаки становлять загрозу не лише Україні, тепер це ризик навіть для її найближчих партнерів, чиї судна опиняються в Чорному морі», – зауважили в ВМС ЗС України.

Своєю чергою речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук на своїй Фейсбук-сторінці повідомив, що атака БпЛА на судно відбулась напередодні поїздки президента рф володимира путіна до КНР, яку заплановано на 19 травня 2026 року.

«Вдарити цілеспрямовано по китайському судну з китайським екіпажем перед поїздкою в Китай.

Та що ви знаєте про “много_ходов_очка” російського диктатора.

Така вона – московська дипломатія», – написав він.

Водночас в АМПУ констатували, що внаслідок атаки російських БпЛА було пошкоджено два судно, які ходять під прапорами іноземних держав.

“На обох суднах виникли незначні загоряння, які екіпажі оперативно ліквідували власними силами. Попередньо постраждалих немає. Судна продовжили рух до портів призначення”, – зазначили в АМПУ

Нагадаємо, внаслідок ракетних атак рф пошкоджено понад 280 об’єктів портової інфраструктури.