Овочі-Ягоди-Сад

Вирощування зелені понад 55 днів стає економічно невигідним

Вирощування зелені понад 55 днів стає економічно невигідним

У гідропонному виробництві зеленої продукції критично важливо правильно підбирати культури за тривалістю вегетації. Якщо рослина росте понад 55 днів, її собівартість різко зростає через додаткові витрати на електроенергію та добрива.

Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповіла Надія Марченко, технологиня ТОВ «Вершки і Корінці».

Підприємство працює за принципом постійної реалізації – щодня або кілька разів на тиждень. Такий ритм дозволяє забезпечувати стабільну присутність продукції на прилавках і прогнозований дохід.

Теплиця для гідропонного вирощування зелені поділена на два основні блоки: розсадне відділення та зону вирощування. У розсаднику рослини перебувають 12–16 днів від моменту посіву, після чого їх переставляють у виробничу зону, де вони ростуть до збору врожаю.

У літній період оптимальна тривалість вегетації більшості культур – 30–40 днів, тоді як узимку вона збільшується ще на 10–14 днів, залежно від умов мікроклімату.

«Рослини, які ростуть більше 55 днів, вирощувати економічно не вигідно, адже на них ви витрачаєте добриво та електроенергію», – наголосила Марченко.

Особливо відчутним навантаження стає в холодний період року. З жовтня по березень рослинам потрібно штучне освітлення – від 10 до 16 годин на добу. Для нормального розвитку культури необхідно забезпечити 10–12 тис. люкс або 150 мкмоль, що потребує значного обсягу електроенергії.

Читайте також: На Київщині продають 70% тепличного комплексу