Тваринництво

Доїння брудного вимені ‒ найпоширеніша причина маститів у корів

Доїння брудного вимені ‒ найпоширеніша причина маститів у корів

Не більше 1% корів на день ТОВ «Україна» (Тернопільська область) перебувають на лікуванні маститу. На новій фермі, де більшість первісток, цей показник ще менший.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний ветеринарний лікар підприємства Сергій Смолян.

Профілактика маститу передбачає гігієну доїння, зауважив він: активну щітку, здоювання перших цівок, чистоту самої дійки перед доїнням.

«Найбільша помилка ‒ приєднання корови, яку неефективно витерли перед доїнням. А найпоширеніша причина маститів ‒ доїння брудного вимені», ‒ наголосив Сергій Смолян.

Також приділяють увагу гігієні утримання корів: сухе вентильоване приміщення, без перегрівання та стресу.

«Влітку, коли температура повітря на вулиці сягає близько 36 °С, у корівнику потрібно забезпечити належну вентиляцію й зрошення, щоб мінімізувати тепловий стрес. Адже він активно впливає і на загальну продуктивність, і на захворюваність загалом», ‒ зазначив ветлікар.

Для вчасного виявлення хвороб в «Україні» використовують програмне забезпечення, що показує зниження надоїв, відхилення якості молока.

За словами Сергія Смоляна, зазвичай збудники маститу ‒ одні й ті самі, тому застосовують і місцеві засоби, і системні антибіотики з другої-третьої груп, аби оптимізувати час лікування.

«Я завжди додаю 10% до рекомендованої дози, бо в місці ін’єкції препарат може неефективно розсмоктуватись, тобто втрачається пік концентрації активної речовини, ‒ поділився він. ‒ Вакцини даємо за рекомендованим дозуванням».

У господарстві дотримуються правила: не більше двох стресів на день. Це допомагає запобігти зниженню продуктивності корів, пояснив Сергій Смолян.

Як повідомлялося, показники неонатальних діарей у телят в «Україні» ‒ на низькому рівні.