Агромаркет

Експорт кукурудзи у 2025/26 МР зросте на 3 млн тонн, - прогноз

Експорт кукурудзи у 2025/26 МР зросте на 3 млн тонн, - прогноз

Україна у 2024/25 маркетинговому році, якій завершився 30 червня, виробила 78,7 мільйонів тонн зернових і олійних.

Про це під час зустрічі з журналістами щодо підсумків сезону розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

Він акцентував, що урожай був би набагато більшим, якби внаслідок війни з рф під тимчасовою окупацію не перебувало б близько 20% українських земель сільгосппризначення.

«Але навіть з такими результатами в тоннажі, хочу сказати, що ми заробили в грошах від експорту більше, ніж минулого року. Це спричинено тим, що ціни в цьому році були вищі», – уточнив Микола Горбачьов, додавши, що вартість логістики у 2024/25 МР також була низькою, що дозволило агровиробникам отримати непогані фінансові результати.

За словами президента УЗА, у маркетинговому році, який вже минув, було експортовано 46,7 млн тонн тонн зернових і олійних без урахування продуктів переробки, не враховуючи макухи, шротів та олії.

На переконання Миколи Горбачьова, це досить непоганий результат.

«Якщо ж подивитися на перспективи наступного року, ми прогнозуємо збільшення виробництва зернових та олійних на понад 4 млн тонн – до 83 млн тонн. Думаємо, що збільшення станеться завдяки, перш за все, кукурудзі», – акцентував він, додавши, що українські агровиробники у новому сезоні зможуть отримати врожай зернової на рівні 29,26 млн.

При цьому експорт кукурудзи у 2025/26 МР зросте до 24 млн тонн. Тобто на 3 млн тонн більше, ніж у попередньому сезоні.

Нагадаємо, у серпні Туреччина знову активізується на ринку кукурудзи.