Україна долучилася до міжнародної системи бенчмаркінгу свиногосподарств Agribenchmark

Уперше в історії українське свинарство стало частиною міжнародної системи порівняльного аналізу Agribenchmark ‒ провідної платформи, що об’єднує свиногосподарства з усього світу для оцінювання ефективності, конкурентоспроможності та сталості виробництва.
Про це повідомили в асоціації «Свинарі України» (АСУ), яка реалізувала цей крок до міжнародної інтеграції.
Дебют відбувся наприкінці червня у рамках Глобального м’ясного форуму та Свинарської конференції в австрійському місті Санкт-Пельтен, де зібралося понад 200 учасників із 26 країн.
Ключові тенденції, виклики та перспективи розвитку української галузі учасникам заходу презентувала керівниця аналітичного відділу АСУ Олександра Бондарська. Вона зазначила, що понад 60% внутрішньої пропозиції свинини в Україні ‒ результат роботи промислового сектору, а рівень самозабезпеченості тримається стабільно високим: не нижче 86% протягом останнього десятиріччя. Попри повномасштабну війну, галузь зберігає внутрішній баланс і водночас орієнтується на розширення зовнішньої торгівлі.
«Асоціація «Свинарі України» започаткувала традицію національних бенчмаркінгових порівнянь серед промислових свиногосподарств у 2016 році, але паралельно спостерігала за аналогічними міжнародними дослідженнями, ‒ зазначила Олександра Бондарська. ‒ Цьогоріч ми змінили роль спостерігача на позицію активного учасника і раді приєднатися до спільноти Agribenchmark, адже це важливий крок на шляху до інтеграції у світовий ринок».
Долучення до системи Agribenchmark є історичним кроком для українського свинарства, адже дозволяє не лише показати на глобальному рівні конкурентні переваги вітчизняного виробництва, а й отримати повноцінний зворотний зв’язок ‒ порівняння з країнами-лідерами за собівартістю, продуктивністю, ефективністю управління ресурсами та політикою розвитку.
Нагадаємо, 3-4 вересня у Львові вчергове збирається Міжнародний практичний форум «Pigs Farming Industry: формуємо маржинальність»,