Одноразове позакореневе підживлення сої у фазу бутонізація-початок цвітіння дало позитивний результат

Науковці Хмельницької державної сільськогосподарської дослідної станції ІКСГП НААН протягом 2021–2024 рр. досліджували ефективність позакореневого підживлення сої окремими макро- та мікроелементами у вигляді висококонцентрованих рідких добрив. Дослідженнями отримано позитивний результат одноразового позакореневого підживлення сої у фазу бутонізація – початок цвітіння комбінацією висококонцен трованих рідких добрив Хімік Сірка + Хімік БорМолібден.
Про це у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише кандидат сільськогосподарських наук Жанна Молдован (Хмельницька ДСГДС Інституту кормів та сільського господарства НААНУ).
Досліджено, що бор і молібден потрібні культурі для покращення цвітіння, а внесення комплексного добрива з мікроелементами дає змогу зменшити відсоток абортації зав’язі, тим самим збільшуючи кількість продуктивних бобів.
В умовах посушливого 2024 року з доволі високими показниками середньодобової температури повітря таке підживлен ня сприяло збільшенню частки продуктивних бобів від загальної їх кількості до 98%, тоді як на контролі вона становила 96%.
Кількість продуктивних бобів і насінин на одній рослині, як порівняти до контролю, збільшувалася на 13%. Спостерігалося й збільшення ваги насіння з однієї рослини та маси 1000 насінин – на 10%. Урожайність сої загалом збільшувалась на 6,0%.
Нагадаємо, найбільше рослини сої реагують на брак марганцю за прохолодної погоди. Раніше повідомлялося, яка роль молібдену в урожайності сої, а також сірки й магнію.