Агрономія

Через заморозки під час цвітіння ріпаку подекуди відбулась абортація стручків

Через заморозки під час цвітіння ріпаку подекуди відбулась абортація стручків

Озимий ріпак у ТДВ «Чорноморець» агроформування Tekom Agro Group сформував стручки. Через перепади квітневих температур і заморозки, які були під час цвітіння, спостерігалася абортація стручків. Частково загинули ті рослини, які були слабшими та перебували в низьких місцях – особливо в балках.Проте після приморозків наш ріпак сам поступово відновився, а ми його зміцнили та підсилили комплексними мікродобривами

Про це повідомили в компанії.

«Проте після приморозків наш ріпак сам поступово відновився, а ми його зміцнили та підсилили комплексними мікродобривами. Тож, як для умов цього року наразі стан ріпаку оцінюю як добрий – стручки наливаються»,

– говорить заступник директора з виробництва підприємства Іван Оловацький.

Щодо розтріскування стручків, то фахівці агрономічної служби для посіву в господарствах системи агрооб’єднання підібрають гібриди, стійкі до розтріскування, зокрема таких компаній як Limagrain, BASF, Bayer. А для рівномірного визрівання вносять Дикват.

«На даному етапі розвитку рослин ріпаку хвороб не спостерігається, а щодо шкідників, то в тих місцях, де подекуди вони мінімально проявляються, це не критично і вважаємо, що обробляти інсектицидом на даному етапі, не доцільно»,

– додав Іван Оловацький.

Щоб ріпак не лише сформувався та отримав достатньо вологи, ще на початкових етапах росту й розвитку, в ТДВ «Чорноморець», застосовували оптимальну систему підживлення та захисту: сіяли із внесенням аммофосу, з нормою 100 кг на гектар і по мерзлоталому ґрунту вносили КАС-32.

«Чорноморець» посіяв гібриди ріпаку в період з 7 по 13 вересня сівалками Horsch Mаestro i Horsch Pronto. Технологія обробітку ґрунту – verti-till.

Нагадаємо, сочевиця в Tekom Agro Group перебуває у фазі цвітіння і демонструє високий потенціал.