Рівень фінансової грамотності в українських агровиробників доволі високий, - думка

За даними Міністерства аграрної політики, станом на 1 січня 2025 року близько половини сільгоспвиробників регулярно використовують банківське або лізингове фінансування. Більшість із них — це малі та середні фермерські господарства.
Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer розповів директор департаменту з розвитку бізнесу Піреус Банку Максим Резніченко.
За словами фахівця, українські агровиробники мають доволі високий ступінь фінансової грамотності.
«Сьогодні всі аграрії, які кредитуються, мають вищу економічну або агрономічну освіту. Вони вміють самостійно аналізувати кредитні пропозиції, порівнювати ставки, комісії, графіки платежів.
Близько 70% агровиробників знають про державні програми, зокрема, «5-79%», яка є флагманом ринку», – зауважив Максим Резніченко.
Він нагадав, що ставка кредитування для аграріїв за цією програмою може бути від 5 до 15% річних. Для підприємств, які працюють у зоні високого воєнного ризику, ставки знижено від 1 до 3%. Держава компенсує більшу частину відсоткової ставки за цими кредитами.
Максимальна сума кредиту може досягати 150 млн гривень. Залучити фінансування на поповнення обігових коштів за програмою «5-7-9%» можна на строк від 1 до 3 років, а на інвестмету — від 3 до 7 років.
«Сільгосптоваровиробники прекрасно розуміють механіку компенсації відсотків (термін подання документів, пролонгації кредитів тощо)», – додав Максим Резниченко.